ALBE Podologia

Czym jest podologia?

Podologia jest dziedziną nauki ściśle powiązana z medycyną. Zajmuje się leczeniem i profilaktyką schorzeń powstających w obrębie skóry stóp i płytki paznokciowej. Obejmuje wiedzę z zakresu dermatologii, diabetologii, ortopedii, fizjoterapii oraz opatrywania ran.

Podolog ma za zadanie utrzymać stopy w jak najlepszej kondycji oraz eliminować wszelkie dolegliwości wynikające ze zmian powstałych w ich obrębie. Jego podstawowym zadaniem jest profilaktyka i pielęgnacja stóp pacjenta, oraz kontrola zmian na nich powstałych. Gdy sama pielęgnacja nie wystarcza, wdrożone zostaje leczenie. Podolog jest również fachowo przygotowany do udzielania pomocy pacjentom z grup ryzyka takich jak osoby chore na cukrzycę, hemofilię czy reumatyzm.

W gabinecie podologicznym, na pierwszej wizycie jest przeprowadzany dokładny wywiad oraz badanie pozwalające dobranie odpowiedniego zabiegu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta oraz często pozwala na wczesne rozpoznanie problemu, jego eliminację, bądź skierowanie do odpowiedniego lekarza specjalisty co zwiększa szanse na zatrzymanie dalszych zmian patologicznych. Dzięki specjalistycznej wiedzy i możliwości korzystania z profesjonalnych urządzeń przeprowadzamy zabiegi w zakresie skóry stóp i paznokci nie tylko przywracając atrakcyjny wygląd stóp ale także przynosząc ulgę w dolegliwościach bólowych.

Z usług podologicznych może korzystać każda osoba zmagająca się z problemami stóp, niezależnie od wieku. Wszelkie zabiegi przeprowadzane są w sterylnych warunkach, przy użyciu sprzętu najwyższej jakości, produktów jednorazowych bądź wysterylizowanych narzędzi otwieranych przy pacjencie, a także specjalistycznych preparatów.

 

tel. ul. Biernackiego 4B, Mielec
tel. tel. 577 897 007