ALBE Podologia

Usługi

Wszystkie zabiegi przeprowadzane są zgodnie z najwyższymi standardami, w sterylnych warunkach przy użyciu sprzętu najlepszej klasy, produktów jednorazowych oraz specjalistycznych preparatów z dbałością o komfort pacjenta.

 

konsultacja podologiczna

konsultacja podologiczna czyli inaczej poradnictwo oraz diagnostyka stopy przeprowadzana jest na pierwszej wizycie w celu odpowiedniego dobrania metody kuracji. Zakładana jest karta pacjenta poprzedzona dokładnym wywiadem, następnie dokonywana jest analiza stanu skóry stóp, dobierania jest odpowiednia terapia i postępowanie lecznicze oraz zalecana pielęgnacja domowa.

 

pedicure podologiczny

pedicure podologiczny jest zabiegiem leczniczo-pielęgnacyjnym zarówno dla zdrowych jak i stóp ze zmianami. Ma na celu poprawę ich kondycji, usunięcie zrogowaceń oraz dokładne opracowanie paznokci i oczyszczenie wałów paznokciowych.
Przy zabiegu przede wszystkie nie moczymy stóp dzięki czemu mamy dokładny obraz stanu skóry i paznokci oraz nie doprowadzamy do zbyt mocnego usunięcia naskórka. Zrogowacenia usuwane są jednorazowym, sterylnym ostrzem skalpela (w przeciwieństwie do ostrza omega, używanego najczęściej w gabinetach kosmetycznych), następnie w celu wyrównania wygładzamy odpowiednio dobranym frezem. Do każdego zabiegu używane są sterylne narzędzia wyjmowane z pakietów przy pacjencie oraz preparaty najwyższej jakości.

 

odciski, modzele

jest to problem który w znaczym stopniu potrafi utrudnić wykonywanie codziennych czynności powodując dolegliwości bólowe oraz dyskomfort w trakcie chodzenia. Najczęściej powstają w wyniku źle dobranego obuwia, nadmiernego ucisku ( deformacji kos. ). Usuwane są za pomocą dłuta podologicznego lub skalpela. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po przeprowadzonym zabiegu aplikowane są preparaty regenerujące i uelastyczniające naskórek oraz zakładany jest opatrunek odciążający.

 

brodawki wirusowe, kurzajki

zmiany skórne za które odpowiedzialny jest wirus brodawczaka ludzkiego HPV (Human Papillomavirus) infekujący komórki naskórka. Wirusem HPV można zarazić się poprzez kontakt bezpośredni bądź korzystając z miejsc publicznych takich jak sauna czy basen. Do usunięcia brodawek najczęściej używa się dłuta podologicznego do dokładnego opracowania zmiany oraz wdraża leczenie farmakologiczne. Jest to zabieg bezbolesny.

 

grzybica paznokci, paznokcie zmienione chorobowo, paznokcie zgrubiałe

grzybica jest najczęściej spotykaną chorobą w gabinetach podologicznych. Podczas zabiegu usuwane są fragmenty paznokcia zmienionego chorobowo oraz dokładnie oczyszczane łożysko co wspomaga wzrost paznokcia. W razie potrzeby pobierany jest materiał do badań laboratoryjnych aby wdrożyć odpowiednią metodę leczenia.

 

wrastające paznokcie

problem wrastających paznokci może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku. Wrastanie paznokci może być spowodowane źle dobranym obuwiem, nieprawidłowym skracaniem paznokci, urazem mechanicznym a także intensywnym uprawianiem sportu. Objawia się wbijaniem płytki paznokciowej w otaczające tkanki wału paznokciowego co z kolei może powodować przewlekły stan zapalny któremu często towarzyszy wysięk ropny oraz ziarnina.
Wielu pacjentów z takim problemem kieruje się do chirurga, gdzie najczęściej usuwana jest cała, bądź częściowo (klinowo) płytka paznokcia. Niekiedy wiąże się to z uszkodzeniem miejsca wzrostu paznokcia (macierzy). Taki zabieg często jest bardzo bolesny a powrót do pełnej sprawności długi i nie rozwiązuje do końca problemu wrastającego paznokcia ponieważ u ok. 70% pacjentów problem powraca.
W gabinecie po dokładnej ocenie problemu dobierana jest odpowiednia metoda korekcji.
Procedura korekcji wrastającego paznokcia polega na założeniu tzw. klamry. Jest to rodzaj aparatu korekcyjnego nakładanego na płytkę paznokcia w celu uniesienia brzegów paznokcia i odciążenia wałów paznokciowych, zniesienia dolegliwości bólowych, spłaszczenia płytki oraz zapobiegania ponownemu wrastaniu. Metodę tą można również stosować w przypadku paznokci grubych i wkręcających (tzw. paznokcie rurkowate).
Odpowiednio założona klamra nie ogranicza aktywności zawodowej oraz nie wyklucza uprawiania sportów. Wspomaga naturalną regenerację i wzrost paznokcia. Klamra może być stosowana u dzieci, diabetyków oraz alergików.

 

protetyka paznokcia/rekonstrukcja płytki paznokciowej

ubytek płytki paznokciowej może być spowodowany przez wiele czynników. W zależności od problemu oraz wielkości ubytku płytki paznokcia stosujemy dwie metody.
Rekonstrukcja sprawdzi się idealnie przy mniejszym ubytku płytki paznokcia, natomiast protetyka została wynaleziona z myślą o terapeutycznym, medycznym zastosowaniu i pozwala w łatwy sposób zrekonstruować cały paznokieć oraz uzupełnić wszelkie braki. Zrekonstruowany paznokieć wygląda naturalnie, realistycznie i jest bardzo trwały. Obie metody pozwalają przywrócić wygląd oraz funkcjonalność nie tylko płytki paznokciowej ale również całego narządu.

 

terapia pękających pięt

częstym problemem z którym borykają się pacjenci gabinetów podologicznych są silnie zrogowaciałe, pękające pięty. Masa rogowa jest twarda i nieelastyczna, często występują bolesne szczeliny, bruzdy oraz pęknięcia.
Terapia polega na dokładnym opracowaniu pięt oraz szczelin dłute podologicznym oraz założeniu opatrunku z odpowiednim preparatem przyśpieszającym, gojenie i regenerację naskórka.

 

tel. ul. Biernackiego 4B, Mielec
tel. tel. 577 897 007