Godziny otwarcia

Poniedziałek11:00–18:00
Wtorek11:00–18:00
Środa9:00–15:00
Czwartek11:00–18:00
PiątekIndywidualnie
SobotaZamknięte
NiedzielaZamknięte

Gabinet Podologiczny Albe Beata Dziuba

Telefon : 577 897 007
Adres : Chopina 8, 39-300 Mielec

ALBE

Podologia Mielec

Podstawowy zabieg podologiczny

Podstawowy zabieg podologiczny polega na obcięciu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów paznokciowych, usunięciu nadmiernych zrogowaceń. Zabieg trwa około godziny czasu, na zakończenie aplikowany jest odpowiednio dobrany preparat. Jest to zabieg specjalistyczny dążący do poprawy stanu zdrowia stóp. Szczególnie polecany dla osób borykających się z problemem nadmiernych zrogowaceń, odcisków, modzeli, uszkodzonych, grubych i zdeformowanych paznokci a także w profilaktyce stopy cukrzycowej.

Badanie pod katem łuszczycy HLA-CW6

Łuszczyca jest przewlekłym i nawrotowym schorzeniem skóry i stawów o charakterze dziedzicznym, dotykającym ok. 2% populacji polskiej. Badanie HLA CW6 jest badaniem genetycznym i jest bardzo przydatne w szybszym zdiagnozowaniu choroby, pozwala na szybsze rozpoczęcie terapii
oraz zakwalifikowanie pacjenta do nowoczesnych terapii. Na wizycie pobierany jest wymaz z policzka.

Potliwość stóp

Pot Przede wszystkim reguluje temperaturę naszego ciała oraz chroni przed jego przegrzaniem. Niestety, wydzielany w nadmiernej ilości stanowi przykry i wstydliwy problem. Przyczyny mogą być uwarunkowane genetycznie, ale też wynikające z różnych chorób, nadmiernego stresu, zaburzeń hormonalnych, otyłości czy uprawiania sportu. O ile wydzielany w niewielkich ilościach jest normą, już w przypadku nadmiernej potliwości, uczucia dyskomfortu, warto skonsultować się ze specjalistą. Przypadłość ta często występuje na stopach na których znajduje się ok. 250 tys. gruczołów potowych. Stopy często są „zamknięte” w butach, co zwiększa wydzielanie potu, sprzyja to maceracji naskórka, wilgoć natomiast stanowi idealne podłoże dla rozwoju bakterii i grzybów. Należy pamiętać o odpowiedniej higienie, wybieraniu butów, skarpetek z naturalnych materiałów aby stopy mogły oddychać. Jeśli potliwość wynika ze złych nawyków żywieniowych – w pierwszej kolejności trzeba je zmienić, np. zrezygnować ze spożywania ostrych potraw, picia mocnej kawy czy herbaty. Jeśli natomiast wynika z choroby – należy ją wyleczyć, ograniczyć stres czy zrzucić zbędne kilogramy. Jeśli chodzi o pielęgnacje jest mnóstwo preparatów ograniczających potliwość, antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych, niwelujących przykry zapach. Jedną ze sprawdzonych metod jest jonoforeza. Za pomocą prądu stałego zmniejsza się aktywność gruczołów potowych. Zabiegi wykonuje się w serii ok 10-12 zabiegów. Drugą skuteczną metodą jest botox. Za pomocą toksyny botulinowej paraliżujemy działanie nerwów które zaopatrują gruczoły potowe. Efekt utrzyjmuje się od kliku miesięcy do roku czasu. Przede wszystkim trzeba jednak pamiętać o higienie, oraz każdy przypadek konsultować ze specjalistą aby dobrać odpowiedni plan działania.

1000 +

Pomyślnych zabiegów

Codziennie pomagamy pacjentom wyleczyć ich dolegliwości.

ul. Chopina 8
39-300 Mielec

Kontakt:

Email: albe@albepodologia.pl

© 2022 Albepodologia, All Rights Reserved